top of page
shutterstock_1157561464.jpg
shutterstock_619493288.jpg

אבחון וייעוץ באיורוודה

טיפול יוגה ואיורוודה

איורוודה, הרפואה ההודית המסורתית, ויוגה הן שתי דיסציפלינות הקשורות זו בזו קשר הדוק. המטרה הסופית של שתיהן זהה: הגשמה עצמית, אולם בעוד תרגול היוגה מכוון מעל לכל לרוח, האיורוודה היא בבסיסה מתודה רפואית המכוונת לריפוי מחלות גוף ונפש. 
אם לסכם במשפט קצר וממצה ניתן לומר כך: ״איורוודה היא הטכניקה של שמירה על הבריאות. היוגה היא הטכניקה של ההתפתחות הרוחנית״.
 
הטיפול שאני מציע מגיע בשני ערוצים: 1. תרגול יוגה (אסאנה, מדיטציה, פראניאמה) ו-2. ייעוץ ברפואת האיורוודה. 
אפשר כמובן להתייחס ולקחת כל דבר בנפרד:
להגיע לשיעורי היוגה שאני מלמד, ו/או, להיפגש איתי לייעוץ ואבחון. 
מה שאני יודע בוודאות, מתוך נסיון ועיסוק בתחום הזה מ- 1996, זה ששילוב שני הדברים יחד מעצים באופן אדיר את האפקט התרפויטי והמאזן של שתי הגישות הדומות-אבל-שונות הללו, יוגה ואיורוודה. 

אלו הן ארבע אבני היסוד ליצירת קרקע חסונה ויציבה המקדמת איזון וריפוי:

    1.     שימת לב למזון שאנו צורכים והתאמתו לצרכים שלנו - למבנה האישי שלנו, הרכב הדושות שלנו. 
   2.     לקיחת צמחים איורודיים באופן סדיר. 
   3.     התאמת שגרת היום-יום שלנו באופן כזה שלא יתנגש מדי בחוקי הטבע. 
   4.     מחוייבות הנובעת משמחה ובאה מן הלב, לתרגול סדיר של יוגה. 

אם כן, תזונה, אורח חיים וצמחי מרפא הם הכלים העיקריים של האיורוודה לשמירה על הבריאות וטיפול במחלות. ואני מצרף לזה ומדגיש את התרגול השלם והמקיף של היוגה. 
זוהי הזדמנות נפלאה להזמין לתוך חיינו תחושת חוסן ורווחה. הזדמנות להתנסות באופן הטבעי, היעיל והעוצמתי בו היוגה והאיורוודה משיבות חיוניות, משמרות בריאות מיטבית ומטפלות במחלות. 
בין אם זה למטרת טיפול במחלה ובחוסר איזון מטריד, או ניקוי תקופתי והתחדשות אנרגטית, נוכל להיפגש באופן פרטי כדי להתאים עבורך תכנית ריפוי ואיזון אישית והדרגתית.

 תרגול יוגה המותאם ליכולותיך ולצרכיך האישיים

השיעור הפרטי ייבנה בקשר הדוק למצבך בנקודת הזמן הספציפית ובהתייחסות לחוסר האיזונים המאפיינים אותך באופן אישי (למשל: אפשרות להתמקד בצד הטיפולי של התנוחות בדגש על התרגעות ו/או הוספת סיבולת וכוח בתרגול יותר דינמי).

אבחון וייעוץ על-פי רפואת האיורוודה

 אמנות הריפוי ההודית מתמקדת ביצירת איזון רב מימדי. נראה איך שינויים פשוטים במודעות האישית ובשגרה היומיומית יוצרים איזון ומקדמים ריפוי. נרכוש כלים באמצעותם ניתן לדעת מהי התזונה המתאימה לך, באילו צמחי מרפא להשתמש ועוד.  

״איורוודה עוסקת בהקלת מחלות גופניות ונפשיות ובעידוד איכות חיים פיזית ופסיכולוגית. עם זאת, המטרה הסופית של איורוודה קלאסית, בדומה ליוגה קלאסית, היא הכרה עצמית, שהיא הצורה הנשגבת ביותר של ריפוי עצמי. 
איורוודה מראה לנו איך להשיג בריאות אופטימלית לא לצורך הנאה שטחית, אלא כדי לספק יסוד בריא ואנרגיה מספקת שיאפשרו לנו ליטול על עצמנו את החיפוש היוגי. 
איורוודה ויוגה יחד מהוות דיסציפלינה מושלמת המסוגלת להפוך את קיומנו מקיום פיזי, לרמות רוחניות עמוקות ביותר של הווייתנו עם חיוניות ויצירתיות בלתי רגילות בכל הרמות. 
הצד הפיזי של ריפוי איורוודי בעזרת תזונה וצמחי מרפא הוא רק חלק מן השיטה. האפקט הפנימי שלה, ריפוי הגוף העדין והתודעה (הכולל יוגה ומדיטציה) הוא החצי השני, ואולי החשוב יותר״.


ד״ר דיויד פראולי, רופא איורוודי ויוגי נודע.

2.jpg
1.jpg
4.jpg
3.jpg
bottom of page